|
Carti din categoria Beletristica
 | Ultima petrecere Autor(i): Clare Mackintosh Editura: Grupul Editorial Trei Categorie: Beletristica | | Este cea mai tare petrecere… dar nu toată lumea a venit să se distreze.
La miezul nopții, unul dintre ei este mort. Până dimineață, toți sunt suspecți.
De Revelion, Rhys Lloyd are casa plină de musafiri.
Căsuțele lui de vacanță de pe Lacul Oglinzii au succes, iar el a invitat tot satul ... citeste mai departe | 65,00 lei 52,00 lei
|
 | Anna O Autor(i): Matthew Blake Editura: Grupul Editorial Trei Categorie: Beletristica | | Anna Ogilvy, o tânără scriitoare promițătoare, comite o crimă dublă în somn, după care rămâne adormită.
Suferă de o tulburare psihosomatică rară, cunoscută drept „sindromul resemnării", și singura ei speranță e Benedict Prince, un psiholog criminalist care ar putea rezolva cazul și ar putea-o trezi ca să fie judecată.
Numai Anna ... citeste mai departe | 65,00 lei 52,00 lei
|
 | Zeii vinovatiei Autor(i): Michael Connelly Editura: RAO Categorie: Beletristica | | Mickey Haller primește sms-ul „Sună-mă urgent - 187", iar codul penal pentru crimă din California îi atrage imediat atenția.
Cazurile de crimă
au cele mai mari mize și sunt plătite bine, ceea ce înseamnă că Haller trebuie să fie în cea mai bună formă pentru această nouă provocare.
Mickey află că victima era ... citeste mai departe | 59,00 lei 53,10 lei
|
 | Doua feluri de adevar Autor(i): Michael Connelly Editura: RAO Categorie: Beletristica | | Harry Bosch lucrează la cazuri nerezolvate, ajutând departamentul de poliție din San Fernando, care este subfinanțat.
Când are loc o crimă dublă la o farmacie locală, Bosch este cel mai experimentat detectiv de la fața locului.
Dar, odată cu experiența, vin fantomele crimelor de mult uitate.
Un deținut condamnat la moarte susține ... citeste mai departe | 59,00 lei 53,10 lei
|
 | Furia Autor(i): Alex Michaelides Editura: Litera Categorie: Beletristica | | Aceasta este povestea unei crime.
Sau poate că asta nu-i cu totul adevărat. În miezul ei e o poveste de dragoste, nu-i așa?
Lana Farrar este o vedetă de cinema retrasă din activitate și una dintre femeile faimoase din lume.
În fiecare an își invită prietenii apropiați să fugă de vremea urâtă ... citeste mai departe | 60,00 lei 48,00 lei
|
 | Palatul de Cristal Autor(i): Amitav Ghosh Editura: Litera Categorie: Beletristica | | În 1885, trupele britanice intră în Mandalay și obligă familia regală birmană să ia calea exilului.
Rajkumar, un băiat sărac care lucrează la o tarabă din piața prăfuită de lângă palat, este salvat de un negustor chinez înțelept, cu care înființează o afacere de prelucrare a lemnului în nordul țării.
Mai ... citeste mai departe | 80,00 lei 68,00 lei
|
 | O fata din alte timpuri Autor(i): Felicia Kingsley Editura: Litera Categorie: Beletristica | | Cine nu si-ar dori sa traiasca in Londra inceputului de secol XIX, sa mearga la baluri, serate si prezentari la Curtea regala?
Rebecca Sheridan cu siguranta ar vrea, pentru ca secolul XXI este destul de stresant pentru ea: viata profesionala in ritm alert, zero viata personala si barbati ‒ motivul sa ... citeste mai departe | 60,00 lei 51,00 lei
|
 | Toate panzele sus Autor(i): Radu Tudoran Editura: Grupul Editorial ART Categorie: Beletristica | | „Toate pânzele sus! este mai mult decât o carte. Este o corabie care te transporta în spatiu si în timp." Florin Bican
Anton Lupan, un român scolit la Paris, porneste în 1881 în cautarea bunului sau prieten, Pierre Vaillant, care disparuse pe mare.
La bordul goeletei lui, Speranta, Anton aduna oameni ... citeste mai departe | 68,00 lei
|
 | Semne bune Autor(i): Terry Pratchett, Neil Gaiman Editura: Grupul Editorial ART Categorie: Beletristica | | Frumoasele și precisele profeții ale lui Agnes Nutter, vrăjitoare: Bine ai venit pe lume!
Cu timpul, o să te obișnuiești cu ea.
Sfârșitul lumii e mai aproape ca oricând. Oștile cerești și cele subpământene se pregătesc pentru înfruntarea finală... dar un înger și un demon, care trăiesc printre muritori de șase mii ... citeste mai departe | 48,00 lei
|
 | Takeshi Sum Autor(i): Richard Morgan Editura: Grupul Editorial ART Colectia: Carbon modificat Categorie: Beletristica | | Una dintre rețetele de succes ale unei tiranii este să ştie când și cum să le dea supuşilor iluzia de libertate.
Moartea nu mai este de neglijat, atunci când ai de înfruntat consecinţele eternității.
Și ale propriilor tale acţiuni.
Pornit într-o misiune personală de răzbunare, mercenarul interstelar Takeshi Kovacs ajunge prins ... citeste mai departe | 59,00 lei
|
|
|